Якщо ДТП трапилося у звичному міському середовищі, це явище вже можна сказати звичайне і часте. І все це відбувається через те, що деякі водії не вміють правильно реагувати у тій чи іншій ситуації. Адже кожен автомобіль сьогодні має свої певні особливості та екстрене гальмування повністю залежатиме від його власника.

Щоб правильно негайно загальмувати, потрібно постійно тренуватися. І тут є кілька основних етапів, які допоможуть правильно загальмувати у екстреній ситуації. Найкраще проводити заняття на безлюдних дорогах, і кожен етап проходити по кілька разів. І першому етапі необхідно робити дії при швидкості до 30 км/год, і після цього збільшувати швидкість ще 10 пунктів. При цьому не потрібно забувати стежити за своїм автомобілем, як він поводитиметься в таких ситуаціях.

Помилки під час гальмування.

Якщо розібрати поняття «екстренне гальмування», це не просте натискання на педаль, а система правильних і акуратних рухів, які допоможуть правильно здійснити гальмування. Тобто блокувати колеса автомобіля потрібно плавно і рівномірно, щоб не сталося занесення.

Які дії необхідно вчиняти:

1. Злегка натиснути на гальмо педаль, це буде тільки перше зусилля.
2. Потім необхідно по максимуму видавити гальмо, щоб відбулося повне блокування коліс.
3. Після цього послабте натискання на педаль гальма, щоб колеса розблокувалися.
4. І тепер можна знову вичавлювати педаль.

Всі ці дії по черзі необхідно виконувати доти, доки автомобіль повністю не зупинитися. Таке гальмування ще називають імпульсним, оскільки складається з певних імпульсів. Тільки так можна навчитися повністю, контролювати автомобіль та сам процес гальмування.

Спосіб гальмування та покриття полотна.

Звичайно, екстрене гальмування залежатиме не лише від техніки, а ще й від погодних умов та стану дорожнього полотна. І ось як треба чинити в тому чи іншому випадку:

1. Якщо дорога хороша та суха. В цьому випадку не потрібно занадто старанно, тут необхідно натиснути сильно на гальмо і потім його послабити. Головне стежити за автомобілем, щоби він не пішов юзом.
2. Надто багато снігу. У цьому випадку необхідно діяти максимально акуратно, щоб повністю заблокувати колеса автомобіля. Коли відбуватиметься гальмування, то перед колесами починає збиратися снігова куля, яка допоможе швидкому гальмування.
3. Ожеледиця. У такому разі блокування відбувається плавно, і рівномірно натискають на педаль гальма, і це потрібно робити з певною тривалістю. У цей час найкраще знижувати швидкості та передачі.
4. Сьогодні на багатьох автомобілях встановлена ​​система ABS, вона самостійно проводитиме екстрене гальмування, але потрібно правильно її ввімкнути. Тобто її заводять за допомогою сильно удару на педаль гальма, а потім реагувати на напрямок тільки кермовим колесом.

При будь-якому гальмуванні необхідно тримати кермо автомобіля, і руки повинні розташовуватися симетрично на його верхній частині. А тіло буде сильно утиснуте в сидіння, щоб повністю контролювати весь процес екстреного гальмування.

Головне пам’ятати, що вся ця майстерність відбуватиметься лише за регулярних тренувань і необхідно навчитися відчувати свого залізного коня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *